— Prezentációs tréning —

Gondolj bele, az életünk minden területén, nap, mint nap prezentálunk!
Csodálkozol? Pedig tényleg így van! Prezentálsz, amikor elmész egy felvételi interjúra, ha a munkahelyeden fizetésemelés kérsz, beszámolsz a főnöknek a munkádról, vagy a támogatását kéred az új projektedhez. Amikor üzleti tárgyalást folytatsz, vagy az üzleti tervedhez támogatót, befektetőt keresel, hitelt akarsz felvenni a bankban. Amikor vizsgázol, megvéded a szakdolgozatodat. De még az udvarlás, lánykérés is, sőt amikor az anyós jelöltnek bemutatkozol az is prezentáció. Ha a barátaiddal egy buli vagytok és te elmesélsz egy történetet, egy vicces sztorit, az is prezentálás!
Hogy lehet ez? Az én értelmezésemben minden olyan helyzet, amikor önmagadat, vagy a tudásodat bemutatod, megmutatod, az prezentáció, és ugyan azok a szabályok vonatkoznak rá, mint egy üzleti, vagy szakmai prezentációra.
A tréning segítségével megtanulhatod, hogy:
- hogyan készülj fel minden nehéz, téttel járó helyzet előtt testileg, lelkileg, szellemileg
- hiszen mindegyik azonos fontosságú, ha a legjobbat akarod kihozni magadból és a helyzetből
- ha magabiztosan és professzionálisan akarsz fellépni bármilyen társaságban,
- miközben nyitott és befogadó maradsz és a másik félre is tudsz figyelni, és az ő reakciójának megfelelően változtatsz a mondandódon.
— Lámpaláz —
Az izgulás, a lámpaláz a legrosszabb, minden nyilvános; azaz más személy, vagy személyek
előtti megszólalásnál. És ami a legrosszabb, hogy a teljesítményünket is
rontja.
A tréningen megtanuljuk, és a gyakorlatban is elsajátítjuk, hogy milyen testet, lelket megnyugtató, kiegyensúlyozó módszerekkel, gyakorlatokkal tudjuk a lámpalázat legyőzni és a legjobb formánkat hozni.

— Testbeszéd —

A magán és az üzleti életben rendkívül fontos a magabiztos fellépés, hogy ezzel megbízható, határozott és céltudatos ember képét mutassuk magunkról. Lehetnek a szavaink bármilyen átgondoltak és lehengerlőek, ha a gesztusaink más képet mutatnak, akkor nem érhetjük el a várt hatást.
- Hogyan keltsek jó benyomást?
- Saját testbeszéd felismerése, értelmezése
- Tudatos alkalmazás
- Hallgatók testbeszédének felismerése, változtatása
— Prezentáció elkészítése —
Prezentáció megtervezése, elkészítése
Megtanuljuk, hogy a gyakorlatban mit és hogyan térképezzük fel, azaz kinek, hol, mit, miért akarunk prezentálni, majd rátérünk a hogyanra, azaz a prezentáció tartalmi, formai megtervezésére, elkészítésére és begyakorlására.

— Prezentáció a gyakorlatban —
- Megtanuljuk, hogy hogyan tartsunk élvezetes, profi prezentációt,
- hogyan váltsunk ki érzelmeket, hogy emlékezetes legyen az előadásunk,
- a rögtönzés fontosságát,
- a nagy hatású kezdés és zárás módját,
úgy, hogy közben mi, és a hallgatóság is jól érezze magát és elérje a célját, amiért részt vett a prezentáción, előadáson.

— Mit tegyél a prezentáció után, hogy legközelebb még jobb lehess! —

A tréningen elsajátított ötleteket, módszereket, bármilyen előadás, prezentáció alkalmával, illetve társas helyzetben használhatod. Sokkal nyugodtabb, felkészültebb, magabiztosabb, egyszóval sikeresebb leszel!
A tréning minimum 4-6 órás, a résztevők létszámától függően. A tréningen közösen átvesszük a résztémákat, majd utána közösen, illetve kisebb csoportokban megbeszéljük és begyakoroljuk a tennivalókat, sőt még különböző stressz oldó testgyakorlatokat is végzünk, továbbá minden résztvevő kipróbálhatja magát az előadói szerepben is, egy számára fontos témában.
